Αποτελέσματα (21-22/1/2017)

Handball Premier (12η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική), A2 Ανδρών (10η αγωνιστική), Β΄ Ανδρών (5η, 6η, 8η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (6η, 8η αγωνιστική).

Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017

Handball Premier (12η αγωνιστική)
ΑΣΕ Δούκα- Αερωπός Έδεσσας 27-19
ΑΕΚ- Διομήδης Άργους 20-23
Άρης Νίκαιας- ΠΑΟΚ 23-31
Φοίβος Συκεών- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΝΙ 19-25
Φίλιππος Βέροιας- Πανελλήνιος 23-23

Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική)
Φίλιππος Βέροιας- Αρίων Πτολεμαΐδας 33-25
Μέγας Αλέξανδρος- HONDA Πανόραμα 34-24
Φιλώτας Φλώρινας- Παναιτωλικός 19-19
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας- Αμύντας Αμυνταίου 28-23
ΟΦΝ Ιωνίας- ΠΑΟΚ 29-25

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
1. ΟΦΝ Ιωνίας 20 344-213
2. ΠΑΟΚ 16 347-218
--------------------------------------------------------
3. Φέυα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 16 315-244
4. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 13 272-270
5. HONDA Πανόραμα 8 247-275
6. Αμύντας Αμυνταίου 7 245-274
7. Φίλιππος Βέροιας 7 245-283
8. Φιλώτας Φλώρινας 6 219-262
--------------------------------------------------------
9. Παναιτωλικός 5 229-303
10. Αρίων Πτολεμαΐδας 0 242-363
*Φιλώτας και Αρίων έχουν ένα ματς λιγότερο

A2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
ΧΑΝΘ- Πρωτέας Άρτας 27-22
ΓΣ Δράμα 86- Ζαφειράκης Νάουσας 26-27
Αγριά Βόλου- Θρίαμβος 16-20
ΓΑΣ Κιλκίς- ΑΟ Ιωαννίνων 36-14
Ολυμπιακός- ΓΑΣ Καματερού 23-27
Κύκλωπες- Φαίακας Κέρκυρας 25-30
Λεωνίδας- Έσπερος Καλλιθέας 27-25
Ιωνικός ΝΦ- Αναγέννηση Βύρωνα 22-21

Β΄ Ανδρών (5η αγωνιστική)
Αρίων Πτολεμαΐδας- ΑΣ Προοδευτική 36-24
ΑΟΑ Καστοριάς- ΓΑΣ Άρτας Χάντμπολ 27-16
ΑΕ Λήμνου- ΑΟ Μυτιλήνης

Β΄ Ανδρών (8η αγωνιστική)
ΓΑΣ Χανίων- Ηλυσιακός 31-22
Πόντιοι Κιλκίς- Αλέξανδρος Αξιούπολης

Τελαμώνας- Αθηναϊκός 28-27

Α2 Γυναικών (6η αγωνιστική)
ΑΟ Προσοτσάνης- ΓΣ Δραμα 1986 25-26

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Ορφέας ΕΒΗΛ- Άρης Θ. 16-36

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Handball Premier (12η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Σεριφάτο Αιγίου 23-23

Βαθμολογία (σε 12 παιχνίδια)
1. ΙΕΚ ΞΥΝΗ 22 332-268
2. ΠΑΟΚ 19 338-279
3. Διομήδης Άργους 18 298-260
4. ΑΕΚ 17 338-299
------------------------------------------------------------
5. ΑΣΕ Δούκα 17 278-259
6. Πανελλήνιος 14 263-258
7. Φίλιππος Βέροιας 12 295-283
8. Σεριφάτο Αιγίου 7 321-352
9. Φοίβος Συκεών 6 251-284
10. Αερωπός Έδεσσας 6 303-314
--------------------------------------------------------------
11. ΑΕΣΧ Πυλαίας 6 279-362
12. Άρης Νίκαιας 0 276-334

A2 Ανδρών (10η αγωνιστική)
ΟΦΝ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων 24-24

Β΄ Ανδρών (5η αγωνιστική)
Πήγασος- Πανιώνιος KYMCO
Βυζαντινός- Φθία Λαμίας
Αλκυών- Ακαδημία Πάτρας
Μ. Αλέξανδρος- ΑΟ Κοζάνης
ΑΟ Πολιχνίτου- Γέρας Παπάδου

Β΄ Ανδρών (6η αγωνιστική)
ΟΛΑ Δράμας- Ασπίδα Ξάνθης
Δημοκρίτειο- Πανσερραϊκός

Β΄ Ανδρών (8η αγωνιστική)
ΑΟ Πολιτείας- ΓΣ Παπασιδέρης
Απόλλων Καλαμαριάς- Μακεδονικός
Απόλλων- Μακεδών


Α2 Γυναικών (6η αγωνιστική)
Δημοκρίτειο- Κύκλωπες 28-17

Α2 Γυναικών (8η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΟ Ιωαννίνων
Άρης Νίκαιας- Αθηναϊκός
ΓΑΣ Καματερού- Ηλιούπολη 2006

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

 
Αθλητικός Σύλλογος Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας

 

Διεύθυνση
Νικολάου Τρυπιά 31
143 41, Νέα Φιλαδέλφεια

 

Πληροφορίες 

ΟΜΑΔΕΣ

 
Ομάδα Ανδρών
Ομάδα Εφήβων
Ομάδα Παίδων
Ομάδα Παμπαίδων Α
Ομάδα Παμπαίδων Β
Ομάδα Μίνι

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

 

Ιωνικός Αθλητικός Σύλλογος Ν.Φ.
http://www.ionikosnf.gr

 

Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδας Ο.Χ.Ε.
http://www.handball.org.gr

 

Ένωση Σωματείων Χειροσφαίρησης Ατιικής

ionikosnf handball logo big

© 2016 Ionikos NF Handball. All Rights Reserved.