ΕΣΝ Βριλήσσια - Ιωνικός ΝΦ 24 - 17 | 14η αγωνιστική Α2 Ανδρών

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ με τον ΕΣΝ Βριλησσίων στην 14η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό γυμναστήριο Βριλησσίων διεξήχθη το παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του ΕΣΝ Βριλησσίων για την 14η αγωνιστική Α2 ανδρών. Το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και για τις δυο ομάδες με την ομάδα του του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου να έχει μικρό προβάδισμα 8 - 10. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Καφφάτου με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισε γρήγορα, έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα και κατάφερε να πάρει την νίκη με 24 - 17.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Γεώργιος ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ και Αντώνης ΒΕΖΥΡΗΣ  με 3 γκολ και για τον ΕΣΝ Βριλησσίων ο Φώτιος ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ με 5 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 1-3, 3-7, 5-9, 6-10, 8-10 (ημχ.) 10-11, 13-11, 15-12, 17-14, 21-14, 24-17.

ΕΣΝ Βριλησσίων (ΚΑΦΦΑΤΟΣ): ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ, ΤΖΑΝΙΔΑΚΗΣ (5), ΛΕΚΚΑΣ (1), ΠΕΡΡΟΣ (1), ΝΤΟΥΣΙΚΟΣ (4), ΟΡΚΑΣ (3), ΤΣΑΓΚΟΥΛΗΣ (4), ΦΙΛΙΠΠΟΥ (1), ΦΙΛΗΣ, ΚΑΤΡΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (1), ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ, ΣΚΟΥΛΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΣΟΜΠΙΡΑΚΟΥΛ (4), ΛΑΣΚΟΣ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΥΡΚΙΤΣΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (3), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΜΠΙΛΟΣ (2), ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ (1), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (1), ΒΕΖΥΡΗΣ (3), ΜΑΓΚΟΣ (2), ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ (1), ΚΑΨΑΛΗΣ.