Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Ιωνικός ΝΦ 24 - 22 | 16η αγωνιστική Α2 Ανδρών

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στην 16η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό γυμναστήριο Καματερού διεξήχθη το παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων για την 16η αγωνιστική Α2 ανδρών. Η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι. Το πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα με τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων να έχει μικρό προβάδισμα με 12 - 11.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αθανασιάδη κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ιωνικού ΝΦ, να πάρει την νίκη με 24 - 22 και να κλείδώσει την τρίτη θέση στα μπαράζ ανόδου στην Α1.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Αντώνης ΒΕΖΥΡΗΣ με 6 γκολ και για τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων ο Διονύσης ΠΑΡΑΣΧΗΣ με 7 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-4, 6-7, 9-8, 11-9, 12-11 (ημχ.) 15-14, 18-16, 21-18, 21-19, 23-21, 24-22.

Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων (ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ): ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ, ΤΣΕΛΟΣ (3), ΓΚΙΚΑΣ (1), ΠΑΡΑΣΧΗΣ (7), ΜΠΙΛΟΣ, ΤΣΑΚΟΥΛΗΣ (1), ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (6), ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ (1), ΚΟΛΛΥΡΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (3), ΘΑΝΟΣ (1), ΞΥΧΑΛΙΔΗΣ, ΜΗΝΙΩΤΗΣ (1), ΚΟΥΛΕΛΕΣ, ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΩΣΤΑΣ (1), ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (3), ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (4), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (5), ΜΠΙΛΟΣ, ΞΑΝΘΑΚΗΣ, ΜΑΓΚΟΣ (1), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (2), ΒΕΖΥΡΗΣ (6), ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.