Ποσειδών Λουτρακίου - Ιωνικός ΝΦ 25 - 25 | 8η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Ισοπαλία του Ιωνικού ΝΦ εκτός έδρας με τoν Ποσειδών Λουτρακίου στην 8η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Το πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες ήταν κοντά μέχρι στο 25'  (11 - 11) μέχρι που η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου άνοιξε την διαφορά  και να προηγήθηκε με 12 - 16. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα, μάζεψαν την διαφορά στο 45' και πήραν την ισοπαλία με σκορ 25 - 25.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Αργυράκης, Αντωνόπουλος και Μπίλος με 5 γκολ και για τον Ποσειδών Λουτρακίου ο Βασιλειάδης με 9 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 7-7, 8-8, 11-11, 12-16 (ημχ.), 15-18, 16-18, 19-19, 21-20, 24-23, 25-25

Ποσειδών Λουτρακίου (Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας, Παλαιολόγος 1, Γκίκας 2, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης 4.

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος): Αργυράκης 5, Κώστας, Βασιλείου,  Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 5, Παναγιώτου, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος 2, Μάγκος 4, Τσαγκαγεώργας 1, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Σωτηρίου, Μπουλούμπασης,