Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Ιωνικός ΝΦ 23 - 22 | 10η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ εκτός έδρας με τoν Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων στην 10η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Το πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με 12 - 13. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου είχε ένα μικρό προβάδισμα μέχρι στο 59'. Ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα με 22-22, να προηγηθεί με πέναλτι του Μακρυγιάννη 14 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και για να πάρει την νίκη με 23 - 22.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Αντωνόπουλος με 7 γκολ και για τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων ο Μακρυγιάννης με 8 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-4, 8-6, 11-9, 13-14 (ημχ.), 15-16, 17-18, 18-20, 20-20, 20-21, 23-22

Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων (-): Μακρυγιάννης 8, Παράσχης 2, Μαρούδας, Μανδυλαράς 1, Μανώλης, Ξηρός, Τσέλος 3, Οικονομίδης 1, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γκίκας, Θάνος, Καραμαγκέλας 4, Κλείτσικας 3, Βασιλείου, Γουναράς.

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος): Αργυράκης, Κώστας, Μπούτος 4, Θεοδωρόπουλος 5, Αντωνιάδης 1, Παναγιώτου, Αντωνόπουλος 7, Μαραγκός, Πόρουμπ, Τσαγκογεώργας 4, Α. Μάγκος, Γ. Μάγκος 1, Μαυροφρύδης, Σωτηρίου, Καψάλης, Καπετάνιος.