Ιωνικός ΝΦ - ΟΦΝΙ 24 - 17 | 11η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Νίκη του Ιωνικού ΝΦ εντός έδρας με τoν ΟΦΝΙ στην 11η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Το πρώτο ημίχρονο ο Ιωνικός ΝΦ έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα και προηγήθηκε με 12 - 9. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος και πήρε την νίκη με 24 - 17.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Μάγκος με 5 γκολ και για τον ΟΦΝΙ ο Γιαννόπουλος με 6 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 4-3, 6-4, 8-6, 12-9 (ημχ.), 14-11, 16-12, 16-12, 18-15, 21-16, 24-17

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος): Αργυράκης 2, Θεοδωρόπουλος, Μπούτος 4, Κοβάνης, Αντωνιάδης 1, Μπίλος 3, Αντωνόπουλος 2, Βασιλείου-Τσάφας, Τσαγκογεώργας 4, Α. Μάγκος, Γ. Μάγκος 5, Μαυροφρύδης 2, Σωτηρίου, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 1.

ΟΦΝΙ (Μπένιας): Τηνιακός, Ράμμος, Κούτσης 3, Βαλούρδος 3, Αλ. Γκουλής, Μπίλος 1, Συμεωνίδης, Παπουτσής, Μαυρομάτης, Χρόνης, Ιατρίδης 1, Κωνσταντέλλος, Οικονόμου 2, Ευστ. Γκουλής 1, Γιαννόπουλος 6, Φωτόπουλος.